Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Kiedy decydujemy się na budowę domu lub remont, w trakcie prac powstaje sporo odpadów budowlanych, takich jak gruz. Także decydując się na częściową rozbiórkę starego budynku czy elewacyjne prace remontowe, trzeba zainwestować w odpowiedni pojemnik na składowanie odpadów. Przyda się on również posiadaczom dużych ogrodów. Ile kosztuje wynajęcie kontenera gruz? Czy jego zamówienie wymaga dopełnienia formalności? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Czy trzeba spełnić jakieś formalności przed wynajęciem kontenera?

Do postawienia kontenera na śmieci lub gruz nie potrzeba żadnych zezwoleń, jeśli jest się właścicielem danej działki. Trzeba jedynie dysponować odpowiednio dużą przestrzenią. Chcąc postawić kontener na terenie należącym do wspólnoty mieszkaniowej, należy już uzyskać zgodę. Paradoksalnie może dotyczyć to nie tylko mieszkańców bloków, ale również właścicieli domów w sytuacji, kiedy kontener nie zmieścił się na posesji.

Samowola w postawieniu kontenera na terenie poza posesją może wiązać się z wysoką karą finansową. Jeśli mamy pewność, że na danym terenie możemy postawić odpowiedni pojemnik, wystarczy zgłosić się do nas i wynająć odpowiadający potrzebom kontener na odpady.

Co składa się na koszt wynajęcia kontenera na śmieci i gruz?

Ile kosztuje wynajęcie kontenera gruz lub inne odpady i od czego zależy cena usługi? Trzeba wiedzieć, że na cenę wpływa zarówno pojemność kontenera, czas wynajmu, a także dodatkowe aspekty, takie jak podstawienie pojemnika, odbiór gruzu czy śmieci, a także ich utylizacja.

Ekologis oferuje kompleksowe usługi wywozu odpadów – od dostarczenia kontenera do zgodnej z prawem i dobrymi praktykami utylizacji jego zawartości. Wynajem kontenera to bardzo wygodne rozwiązanie, także dlatego, że zakres usługi można dopasować do skali inwestycji i konkretnych potrzeb inwestora (np. umawiając odbiór odpadów w wygodnych terminach, elastycznie dostosowywanych do przebiegu prac remontowych).

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci?

Podobnie rzecz ma się ze składowaniem śmieci, choćby odpadów zielonych w przypadku osób posiadających duże ogrody czy sady. Nie trzeba już wynajmować osobnej firmy do wywozu odpadów, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Oferujemy kontenery różnej wielkości, począwszy od 1,7 m³, aż do 16 m³. Dla standardowych prac remontowych w domu wystarcza zazwyczaj taki, którego pojemność nie przekracza 7 m³. Wynajęcie kontenera to koszt od około 100 zł (w przypadku najmniejszych wariantów) do około 800 zł, w przypadku tych największych.

Cenę ustalamy każdorazowo indywidualnie, biorąc pod uwagę czas wynajmu czy rodzaj utylizowanych materiałów. Nasi specjaliści przed wyceną usługi doradzą także, jaki rozmiar kontenera będzie odpowiedni do składowania konkretnego rodzaju odpadów.

Rodzaj konteneraCena (od)
Kontener na gruz300 zł
Kontener na papę950 zł
Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe300 zł
Kontener na odpady gabarytowe300 zł
Kontener na zmieszane odpady budowlane300 zł

Bez wątpienia wynajęcie dużego kontenera na odpady przydaje się w różnych sytuacjach, choćby przy gruntownym remoncie czy przeprowadzce, kiedy wyrzuca się różne wielkogabarytowe elementy, takie jak stare meble, panele czy fragmenty ścian działowych, czy inne materiały budowlane.